2021/05/24
Ekonomika atsigauna, bet jūsų verslas neturi pakankamai apyvartinio kapitalo – ką daryti?

Nors dauguma ES valstybių iki šiol laikosi ganėtinai griežto karantino režimo, Lietuvos verslas turėtų jau dabar ruoštis vartojimo atsigavimui Lietuvoje bei ES teritorijose esančiose eksporto rinkose – ir šis atsigavimas gali būti spartus.2021 m. vasarį euro zonos gyventojų indėliai bankuose sumušė dar vieną istorinį rekordą ir padidėjo iki beveik 8,5 trln. EUR. Nuo pat Covid pandemijos pradžios euro zonos gyventojų indėliai bankuose kas mėnesį stabiliai augo, kadangi gyventojai gavo ekonomikos skatinimo išmokas, tačiau fiziškai negalėjo išleisti pinigų dėl karantino režimų. Žiūrint į sparčiai augantį vakcinavimo tempą Europoje bei optimistines Europos Komisijos prognozes (iki liepos vidurio ES turės Covid vakcinų dozių 70 proc. suaugusių), galima spėti, kad tiek Lietuvos, tiek ir visos ES ekonomika yra ant ekonomikos atsigavimo slenksčio, o varomoji ekonomikos atsigavimo jėga bus būtent vartojimas – žmonės puls leisti pinigus, kuriuos sutaupė ir neišleido Covid pandemijos metu.

 

Bet problema yra tai, kad Lietuva, kaip ir daugelis kitų ES valstybių, jau gana ilgą laiką gyvena griežto karantino režimo sąlygomis – o tai reiškia, kad įmonės (ypač labiausiai pažeistuose sektoriuose) išleido didelę dalį savo apyvartinio kapitalo verslo veiklos palaikymui bei darbuotojų algoms, ir paprasčiausiai neturi pakankamai finansų rezervų tam, kad tinkamai sureaguotų į artėjantį vartojimo atsigavimą. Paprastai kalbant – vartotojai puls leisti pinigus, tačiau verslas bus nepasiruošęs žaibiškam paklausos atsigavimui.

 

Šioje situacijoje verslui gali padėti apyvartinio kapitalo finansavimo sprendimai. Rinkoje egzistuoja du pagrindiniai apyvartinių kapitalo finansavimo instrumentai – faktoringas (sąskaitų finansavimas) bei kreditas apyvartiniam kapitalui gauti. Ir vieną, ir kitą finansavimo produktą Lietuvos verslui gali pasiūlyti „Finpro“ – lietuviško kapitalo alternatyvaus finansavimo bendrovė.

 

Kaip tai veikia?

 

Pateikę užklausą dėl apyvartinio kapitalo finansavimo, sulauksite atsakymo iš „Finpro“ finansavimo specialistų, kurie padės jūsų įmonei nustatyti, kokio dydžio apyvartinio kapitalo finansavimas jums reikalingas. „Finpro“ komanda įvertins buvusius, turimus bei būsimus užsakymus, pagal tai įvertins apyvartinio kapitalo poreikį jūsų bendrovėje ir parinks finansavimo sprendimą, kuris geriausiai atitiktų jūsų verslo poreikius. Svarstydami konkrečios bendrovės paraišką dėl apyvartinio kapitalo finansavimo, atsižvelgiame į kliento piniginius srautus ir kliento galimybes grąžinti kreditą. Vertiname tokius aspektus kaip užstato galimybės, kontraktai su klientais (ar kontraktai yra ilgalaikiai/trumpalaikiai), gautinos sumos, pinigų srautai. Kreditą apyvartinio kapitalo finansavimui iki 20 000 EUR galime išduoti be užstato reikalavimo nuo 0,5 % mėnesinių palūkanų.