2022/01/05
„Mundus Bridge Finance“ investuoja 10 mln. eurų į alternatyvų verslo finansuotoją „Finpro“

Verslo paskolas teikiantis „Finpro“ pasirašė sutartį su privačios skolos fondu „Mundus Bridge Finance“ dėl 10 mln. eurų dydžio obligacijų programos. Fondo pritrauktas lėšas „Finpro“ skirs smulkaus ir vidutinio verslo finansavimui, teikiant faktoringo, verslo paskolų, lizingo ir ilgalaikės turto nuomos paslaugas.

 

„Bendraudami su smulkiuoju ir vidutiniu verslu (SVV) aiškiai matome, kad alternatyvaus finansavimo poreikis nuolat auga. Tad džiaugiamės turėdami tokį partnerį kaip „Mundus Bridge Finance“, kurio dėka verslui nuo šiol galėsime pasiūlyti poreikius dar labiau atitinkančius, greitus ir kokybiškus finansavimo sprendimus“, – teigia „Finpro” įkūrėjas ir vadovas Dainius Vaičikonis.

 

2021 m. kovą veiklą pradėjusi „Finpro” – tai daugiau nei 15 metų patirtį finansų sektoriuje turinti komanda, kuri žinias apie finansavimą kaupė dirbant didžiausiuose Lietuvos bankuose. „Finpro” finansuoja verslą nuo 10 tūkst. eurų iki 500 tūkst. eurų. Per 2021 m. finansuota daugiau kaip 100 klientų, o bendra sandorių suma viršija 10 mln. eurų.

 

„Prieš porą metų prasidėjus pandemijai tapo akivaizdu, jog smulkiam verslui yra gyvybiškai svarbu ne tik tradicinis bankinis finansavimas, bet ir alternatyvios galimybės. Bendradarbiaujame su „Finpro”, nes jie orientuojasi į geriausių finansinių sprendimų paieškas mikro, smulkioms ir vidutinėms įmonėms Lietuvoje“, – teigia „Mundus” partneris Martynas Grikinis.

 

Atvirojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtą investicinį fondą „Mundus Bridge Finance“, kuris siekia ilgalaikės stabilios grąžos teikdamas laikinąjį „bridge“ finansavimą įvairaus pobūdžio projektams bei investuodamas į sparčiai augančio alternatyvaus finansavimo sektoriaus įmonių neviešai platinamus skolos vertybinius popierius, valdo „Mundus“, turto valdymo bendrovė. Fondas nuo veiklos pradžios 2015 m. atliko 15 sandorių. 2021 m. gruodžio pabaigos duomenimis, fondo valdomas turtas viršijo 26 mln. eurų.

 

Nuo 2018 m. vasario kontrolinį „Mundus“, turto valdymo bendrovės akcijų paketą valdo viena pirmaujančių turto valdymo bendrovių Lietuvoje „INVL Asset Management“.