2021/04/21
Paskola verslui – sklandžiam jūsų įmonės kūrimui bei vystymui

Jau seniai svajojate pradėti savo veiklą, o gal norite plėsti jau esamą? Turite aibes idėjų, tačiau trūksta lėšų jas įgyvendinti? O gal susidūrėte su laikinais sunkumais, kuriuos būtina išspręsti greitai, kad jūsų verslas gyvuotų toliau?

 

Paskola verslui gali suteikti puikias galimybes jūsų įmonei priimti didesnius verslo iššūkius, o taip pat susidoroti su kilusiais nesklandumais.

 

Kas yra paskola verslui ir kam ją galima panaudoti

 

Verslui skirtos paskolos teikiamos smulkioms bei vidutinėms įmonėms, dirbančioms gamybos, prekybos bei paslaugų sferose. Finansavimą galima naudoti patiems įvairiausiems poreikiams bei tikslams siekti: naujai veiklai pradėti, kurti, plėtoti, pirkti, apyvartai finansuoti, įrangai, technikai įsigyti ir t. t. Svarbu žinoti kam konkrečiai ir kiek jums reikia lėšų.

 

Paskolos verslui gali būti trumpalaikės ir ilgalaikės, be arba su turto įkeitimu. Todėl, prieš kreipiantis dėl finansavimo, labai svarbu įsivertinti savo finansines galimybes. Paskolą teikianti finansinė bendrovė pirmiausia įvertins jūsų galimybes, peržiūrės įmonės kredito istoriją bei kitus būtinus aspektus ir pateiks pasiūlymą atsižvelgdama į tai, kokios paskolos norite ir kokia jūsų veiklos kredito istorija bei rizikingumas.

 

Ką reikėtų apgalvoti pirmiausia, prieš kreipiantis dėl verslo paskolos

 

Prieš kreipiantis į finansinę bendrovę, reikėtų nepamiršti atlikti namų darbų. Būtina ne tik žinoti pinigų sumą bei planuojamą jų panaudojimą, bet ir tinkamai pasirinkti bendrovę, su kuria pasirašysite bendradarbiavimo sutartį. Taip pat vertėtų pasiruošti ir ne itin palankiems scenarijams – privalote įsitikinti, jog imdami paskolą sugebėsite įvykdyti visus savo įsipareigojimus net ir tuo atveju, jei jūsų pajamos augs lėtai arba iš viso nustos augusios. Mažiau sunkumų bei klausimų kils, jei atsakysite į šiuos kelis klausimus.

 

Kokios tolimesnės jūsų verslo bei jo plėtros perspektyvos? Kadangi verslui finansuoti skirtos paskolos dažniausia suteikiamos pradedant veiklą, norint ją plėsti arba sąskaitoms finansuoti, prieš prašydami paramos turėtumėte nuodugniau išanalizuoti sektorių, kuriame ketinate vystyti ar jau vystote veiklą. Trumpą veiklos sektorių analizę galima rasti visiems prieinamuose šaltiniuose.

 

Kokiems tikslams naudosite gautas investicijas ir kiek lėšų tam reikės? Kaip jau minėjome, prieš prašydami finansavimo verslui, būtinai apgalvokite kiek lėšų jums prireiks. Šiam tikslui parenkite investavimo planą, numatydami laikotarpius bei kitus svarbius niuansus. Tokiu būdu būsite pasiruošę pagrįsti paskolos poreikį, jei finansinė bendrovė to pareikalaus.

 

Ar galėsite vykdyti nustatytus įsipareigojimus? Kaip įsitikinome pastaraisiais metais, krizės (pvz. pandemija) gali ištikti labai nelauktai ir netikėtai. Todėl nederėtų atmesti galimybės, jog krizės atveju, jūsų veiklą paliks dalis klientų ar partnerių. Gali nutikti ir taip, kad kurį laiką nedidės pajamos ir pelnas. Arba nutiks net priešingas scenarijus – prireiks skolintis papildomai, prašyti paramos iš valstybės. Trumpai tariant, kad nenutiktų nemalonių ir neplanuotų siurprizų, optimistines prognozes pakeiskite realistinėmis.

 

Žingsniai verslo finansavimui gauti

 

Šiandieną dėl paskolos verslui nebūtina kažkur vykti, daug ką galima atlikti internetu – pavyzdžiui, užpildyti paraišką kreditui gauti. Užpildę paraišką sužinosite kokią pinigų sumą finansavimo bendrovė gali jums paskolinti.

 

Pateikiame kelis pagrindinius veiksmus, kuriuos reikia atlikti norint gauti verslo finansavimą:

 

užpildykite paraišką;
– finansinė įmonė, įvertinusi jūsų poreikius ir verslo duomenis, paprašys atsiųsti reikalingus dokumentus;
– surinkusi apie jūsų veiklą visą reikalingą informaciją, įmonė pateiks jums finansavimo pasiūlymą;
– jums tik beliks įvertinti pasiūlymą ir sutikti su juo arba ne.

 

Kaip matote, gauti paskolą verslui nėra taip sudėtinga, jei viskas atliekama sąžiningai įvertinus galimybes, būsimas situacijas ir savo prioritetus.

 

Beje, jei norite žinoti preliminarią paskolos kainą ir mokėtinas palūkanas, pasinaudokite paskolos verslui skaičiuoklėmis. Jos padės susidaryti vaizdą ir lengviau numatyti situaciją.

 

Kodėl rinktis Finpro

 

Siekiame, kad smulkių ir vidutinių įmonių vadovai skirtų kuo mažiau laiko tinkamo finansavimo sprendimo paieškai ir kuo daugiau energijos galėtų nukreipti verslo vystymui.

 

 

Finansavimo paieškos smulkiam ir vidutiniam verslui dažnai tampa galvos skausmu ir sunkiai sprendžiamu galvosūkiu. Mes siūlome profesionalius finansavimo sprendimus, kurie dirba jums bei padeda auginti jūsų verslą greitai ir be papildomų rūpesčių.

GAUTI FINANSAVIMĄ